04-8645645

גירושין

גירושין

טל זלץ הינו עורך דין מומחה לדיני משפחה ולתביעות גירושין בפרט, בעל ניסיון רב בניהול תיקי גירושין פשוטים ומורכבים כאחד.משרד העו"ד נמצא בחיפה, ברחוב פל-ים.

זוגות נשואים רבים בישראל חווים קשיים בחיי הנישואין וחלקם מגלים כי התא המשפחתי שיצרו אינו מספק או עומד בציפיות שהיו בטרם הכניסה אל החופה. במידה והקשיים וחילוקי הדעות לא נפתרים ולא ניתן למצוא את שביל הזהב, אשר יאפשר את המשך קיומו של התא המשפחתי, חלק מהזוגות הנשואים מחליטים לפנות לדרך של גירושין ו"פירוק החבילה".

לעיתים מדובר בהחלטה שהתקבלה בצוותא על ידי שני בני הזוג ופעמים אחרות מדובר בהחלטה חד צדדית של צד אחד, כאשר הצד השני לא מודע כלל להחלטה להתגרש או שאינו מסכים לגירושין.

 יש לך שאלה? אשמח לעזור!

 

הערכאות המשפטיות המוסמכות לדון בענייני גירושין של יהודים המתגוררים בישראל ובסוגיות קשורות הינן בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה. הצד אשר החליט ליזום את הליך הגירושין (או זה אשר "קפץ" ראשון) יכול לבחור לאיזו ערכאה הוא מעוניין להפנות את ענייניו והצד השני יהיה מחויב להתדיין באותה ערכאה (לכך יכולות להיות השלכות כבדות).
המסלול הפשוט לפירוק החבילה הוא כאשר ישנה הסכמה בין בני הזוג בנוגע לפירוק התא המשפחתי ואז הבעל נותן גט לאשתו ("מגרש" אותה), חותם עליו ואז הנישואין בין בני הזוג מסתיימים הלכה למעשה.

כאשר אין הסכמה, ובן זוג אחד לא מעוניין בגט או שיש לו דרישות מסוימות בנוגע למשמורת או מזונות, העניינים מסתבכים ובן הזוג צריך להגיש תביעת גירושין. במידה והוא עושה כן בבית הדין הרבני, עליו להוכיח כי קיימת לו עילת גירושין שבכוחה לחייב את בן הזוג השני בגירושין. בין עילות הגירושין שנשים יכולות להעלות כנגד הבעל: עקרות, בעל שאינו מסוגל לקיים חיי אישות, כזה שמכה, מעליב או משפיל את אשתו, מורד (מסרב לחיי אישות עם אשתו), מקיים יחסי אישות עם נשים אחרות, מסרב לשלם מזונות וכו'.

 

בין עילות הגירושין שגברים יכולים להעלות ניתן למנות: עקרות של האישה, סירוב ליחסי אישות, התנהגות בצורה לא צנועה, אישה הגורמת לבעלה לעבור על מצוות תורה, אישה אשר עשתה מעשים שמהם ניתן להסיק כי בגדה בבעלה למרות שלא קיימות ראיות ממשיות לכך, קיום יחסי אישות עם גברים אחרים (במקרה כזה בעל יכול לכפות על אשתו גירושין) ועוד.

במידה והוגשה לבית הדין הרבני  תביעת גירושין כרוכה על ידי אחד מבני הזוג  והצד השני לא מעוניין בגירושין, יש באפשרותו לבקש כי יעשה ניסיון של שלום בית ופיוס. במידה ובית הדין  סבור כי ניתן לקיים שלום בית ויש סיכוי שחיי הנישואין של בני הזוג ישתקמו, הוא עשוי להחליט כי על בני הזוג לתת הזדמנות נוספת לחיי הנישואין ולנסות לקיים שלום בית, תוך הפניית בני הזוג לייעוץ טיפולי מתאים.

 

הליך גירושין הינו אירוע מתמשך, גורלי ודרמטי אשר לו השפעות ארוכות טווח על בני הזוג המתגרשים וכמו כן גם על הילדים המשותפים במידה וישנם. מאחר שישנם תחומים רבים המושפעים מהליך הגירושין - כמו למשל מצב כלכלי, רכוש משותף, ילדים משותפים ועוד - ישנה חשיבות רבה בגיבוש אסטרטגיה משפטית נכונה עוד בטרם תחילתו של הליך הגירושין. בחירת עורך דין אשר ילווה את התהליך והמיומנות שבה הוא יחזיק יקבעו במידה לא מבוטלת את התוצאות, לטוב או לרע.

קבלת ייעוץ:
שם:
נא מלאו שדה שם
טלפון:
דוא''ל:
נושא הפניה:
הודעתך נשלחה בהצלחה